Results_
If you have a race result to add here please submit it using the form on the contact us page.
Categories:
Order:
-
Track and Field
Belfast Irish Milers meet
Sat 13 May 2023
Name Age Category Distance Time Position Archie Davis SEN 800 1:48.01 7 -
Track and Field
UAE Athletics Grand Prix
Fri 12 May 2023
Name Age Category Distance Time Position Toby Harries SEN 200 20.65 1 -
Track and Field
University of Birmingham Track & Field Series
Wed 10 May 2023
Name Age Category Distance Time Position Almi Nerurkar U23 3000 9:42.53 11 -
Track and Field
On Track Fest
Sat 6 May 2023
Name Age Category Distance Time Position Charlie Da'Vall Grice Male 1500 3:38.55 8 -
Track and Field
BMC Regional Races
Wed 3 May 2023
100 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Harry Siddle
U15
100
13.79
5
Sam Hillier
U17
100
12.92
2
Angelina Bowen
U17
100
13.41
2
Maya Sidebotham
U17
100
13.66
5
Lily Milton
U17
100
14.30
2
Phil Grabsky
V55
100
14.73
6
200 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Christopher Cheeseman
U13
200
35.11
6
Sofia Akilade
U20
200
27.48
1
Kendra Liew
U20
200
30.00
4
300 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Grace Vans Agnew
SEN
300
41.80
3
400 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Emily Carman
U17
400
62.75
5
Dave Rogers
V50
400
61.59
2
800 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Iris Hunter
U13
800
2:37.11
5
Stella Gambie
U13
800
2:45.15
12
James Oakley
U13
800
2:51.05
7
Caiden Khoury
U13
800
2:54.84
8
Matthew Cheeseman
U13
800
2:57.40
10
Jake Pursey
U15
800
2:13.11
9
Lewis Wilby
U15
800
2:26.30
7
Jack Ryan
U15
800
2:34.85
3
Isabella Paulson-Jones
U15
800
2:39.43
7
Oliver Gray
U15
800
2:41.62
8
Elodie Bell
U15
800
2:42.86
9
Tula Wedgbury
U15
800
2:43.44
3
Isabel Wagstaff
U15
800
2:43.45
10
Dara Hickey
U15
800
2:45.11
11
Joshua Hopper
U15
800
2:49.36
5
Raphael Reed
U17
800
2:12.67
7
River Foreman
U17
800
2:16.58
11
Alexander Cheeseman
U17
800
2:19.42
2
Imogen Read
U17
800
2:26.62
4
Emily Carman
U17
800
2:26.81
5
Finley Smith
U17
800
2:33.10
1
Miles Waterworth
U20
800
1:52.80
2
Ravi Clark
U20
800
2:05.18
4
Orlando Waghorn
U20
800
2:07.00
2
Flora Davis
U20
800
2:28.83
7
Alice Wright
U23
800
2:08.62
1
Madelaine Parmar
U23
800
2:31.63
5
Archie Davis
SEN
800
1:49.70
1
Barry Blackwell
V55
800
2:23.87
7
Phil Grabsky
V55
800
2:30.89
8
Nigel Herron
V55
800
2:41.02
8
Kevin Lowe
V65
800
2:39.55
6
1500 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Owen Wallek
U17
1500
4:07.70
10
Corbin Bailey
U17
1500
4:42.44
2
Thalia Parker
U17
1500
5:16.62
9
Matt Geddes
U20
1500
4:05.31
6
Thomas Hutton
U20
1500
4:18.93
12
Poppy Palmer-Malins
U20
1500
4:40.51
4
Barry Blackwell
V55
1500
5:10.78
10
3000 metres
Name
Age Category
Distance
Time
Position
Beth Kidger
SEN
3000
9:22.25
4
Sam Peters
SEN
3000
9:40.53
5
Tom Hooper
V40
3000
10:00.90
7
-
Track and Field
BUCS Outdoor Athletics Championships
Sun 30 Apr 2023
Name Age Category Distance Time Position Adam Dray U23 800 1:53.33 2 Milly Dickinson U23 800 2:14.17 3 William Goddard U20 5000 15:45.16 19 -
Track and Field
Blackheath & Bromley Harriers AC Spring Open
Mon 24 Apr 2023
Name Age Category Distance Time Position Imogen Read U17 800 2:24.68 1 Flora Davis U20 800 2:27.64 6 -
Track and Field
Velocity Fest 13
Sat 22 Apr 2023
Name Age Category Distance Time Position Toby Harries SEN 200 20.93 1 -
Track and Field
Watford Harriers Open Graded Meetings
Wed 19 Apr 2023
Name Age Category Distance Time Position Miles Waterworth U20 800 1:54.13 3 Milly Dickinson U23 800 2:15.52 5 -
Track and Field
Windsor Slough Eton & Hounslow Spring Open Meeting
Sun 16 Apr 2023
Name Age Category Distance Time Position William Goddard U20 3000 9:06.08 7