Results_

We need you to tell us if you have a result you would like us to add! Please let us know using the contact form. 

  • Road Race

    Eastbourne Half Marathon

    Sun 1 Mar 2020

    Pos Chip time Name Category
    12 1.26.00 Toby Benham Senior men
    81 1.37.34 Jacob Tupper Senior men
    149 1.44.31 Alison Moore Senior women
    564 2.10.13 Gary Wilson Vet men 50-59

     

  • Road Race

    Essex 20 Miles

    Sun 1 Mar 2020

    Position

    Time

    Name

    County Match

    Category

    29

    1:59:07

    Dorrington, Ash

    Sussex

    M

    85

    2:13:35

    Gorman, Rachel

    Sussex

    F

    96

    2:15:48

    Searle, Bobbie

    Sussex

    F

  • Road Race

    Vitality Big Half

    Sun 1 Mar 2020

    Name Position Position in Age Group Position in Gender Total Time
    Steve Selby 825 23 761 01:25:27
    Emily Budd 2821 315 414 01:39:42
    Tabitha Atkinson 6162 79 1443 01:53:56

  • Multisport (Tri)

    Frosty Aquathlon (and Frostbite)

    Sun 1 Mar 2020 (Littlehampton)

    Frosty

    Place

    Name

    Category

    Time

    9

    Alexander Bonzi

    MV

    56:41.8

    16

    Malcolm Hughes

    MSV

    1:00:15.0

    28

    Barry Blackwell

    MSV

    1:05:08.6

    30

    Florence Wolfe

    FS

    1:06:10.0

    53

    Georgia Flowers

    FS

    1:11:46.0

    67

    Judith Matthews

    FSV

    1:19:57.4

    73

    Hannah Felton

    FS

    1:22:36.8

     

     

     

  • Road Race

    Brighton Half Marathon

    Sun 23 Feb 2020

    POS NAME CATEGORY GUN TIME CHIP TIME
    4 Simon Heath MSEN 01:09:41 01:09:41
    36 Alex Garrod MSEN 01:19:38 01:19:36
    38 Tim Clarke MSEN 01:19:51 01:19:49
    40 Sean Butchers MSEN 01:19:54 01:19:52
    57 Jonny McCormack MSEN 01:21:08 01:21:07
    68 Tim Jukes MO40 01:21:36 01:21:35
    69 Tony Rickwood MO40 01:21:40 01:21:33
    73 Jon Clays MSEN 01:21:56 01:21:49
    97 Matthew Greenall MO40 01:23:43 01:23:41
    140 Sebastien Behuret MSEN 01:25:47 01:25:39
    149 Cyril Crua MO40 01:26:00 01:25:52
    178 Sam Garrity MO40 01:27:09 01:26:59
    191 Gary White MO40 01:27:35 01:27:16
    220 Alexander Bonzi MO40 01:28:23 01:28:20
    228 Daniel Simpkin MSEN 01:28:29 01:28:20
    247 Jim Whitelegg MO50 01:28:50 01:28:42
    256 Phil Grabsky MO50 01:29:01 01:28:29
    288 Amelia Culshaw FO40 01:29:50 01:29:07
    294 Richard Newman MSEN 01:29:54 01:29:37
    442 Jonathan Lamb MO40 01:34:51 01:34:33
    444 Pete Goodman MSEN 01:34:53 01:34:09
    445 Olle Akesson MSEN 01:34:53 01:34:09
      Chelsey Hallam FSEN   01.34.25
      Geoff Pike M50   01:34:49
    575 Barry Blackwell MO50 01:37:37 01:37:27
    607 Elin Williamson FSEN 01:37:55 01:37:12
    745 Maximillian McCourt MSEN 01:40:05 01:39:33
    760 Amy Gamblin FSEN 01:40:14 01:39:28
    766 Karn Sandilands MO40 01:40:20 01:33:07
    807 Lincoln Borgartz MO50 01:40:52 01:40:18
    817 Molly Ford FSEN 01:41:00 01:39:51
    818 Alison Moore FSEN 01:41:00 01:40:30
    822 Andrew Brooks MO50 01:41:02 01:39:37
    1111 Andrew Haslam MO40 01:45:35 01:36:53
    1337 Gina McGeever FO40 01:48:07 01:46:45
    1471 Phil Jeffrey MO40 01:49:42 01:48:15
    1484 Georgia Flowers FSEN 01:49:51 01:49:04
    2640 Valentina Avella FSEN 02:00:39 01:55:25
    3883 Lisa Ebdon FO50 02:11:48 02:04:29
    4452 Tabitha Atkinson FO50 02:17:20 02:05:40
    4782 Tracy Mitchell FO50 02:20:14 02:11:24
    5274 Gary Wilson MO50 02:24:55 02:15:05

  • Road Race

    Hampton Court Half Marathon

    Sun 23 Feb 2020 (London)

    Place Chip Time Name Category
    13 01:16:05 Ash Dorrington Senior Men
    16 01:16:45 Tom Hooper Senior Men

  • Track and Field

    British Indoor Championships

    Sun 23 Feb 2020 (Emirates Arena)

    Men's 1500m indoor

    Pos Time Name
    Heat 1    
    2 3:50.42 George Mills
    Final    
    1 3:50.69 George Mills

    Women's 1500m indoor

    Pos Time Name
    Heat 2    
    2 4:33.00 Beth Kidger
    Final    
    4 4:22.75 Beth Kidger

  • Cross Country

    The National Cross Country Championships

    Sat 22 Feb 2020 (Nottingham)

    Junior Women

    POS NAME GUN TIME
    8 Almi Nerurkar 00:27:03


    Junior Men

    POS NAME GUN TIME
    28 Leo Brewer 00:39:19


    Under 15 Boys

    POS NAME GUN TIME
    134 Benjamin Connolly 00:19:17
    231 Ravi Clark 00:20:26

     

     

  • Track and Field

    World Athletics Indoor Tour

    Wed 19 Feb 2020 (Liévin, France)

    Men's 1500m indoor

    Pos Time Name AG
    5 03:38.95 Charlie Da'Vall Grice SEN

  • Track and Field

    Muller Grand Prix - Senior Men 1500m

    Sat 15 Feb 2020 (Glasgow)

    Pos

    Time

    Name

    6

    3:39.25 (PB)

    George Mills

    7

    3:44.48

    Archie Davis

41-50 of 1764

Per page: