Results_

We need you to tell us if you have a result you would like us to add! Please let us know using the contact form. 

  • Track and Field

    Diamond League

    Fri 14 Aug 2020 (Monaco)

    1500m senior men

    Position Name Time
    8 Charlie Da'Vall Grice 3.34.63

     

  • Track and Field

    BMC Gold Standard Races

    Tue 11 Aug 2020 (Stretford)

    800m U23 Men

    Position Name Time
    2 George Mills 1.47.10 PB

     

  • Track and Field

    Worthing Track Night

    Tue 11 Aug 2020 (Worthing)

    800m U17 women SX1

    Position Name Time
    1 Poppy Palmer-Malins 2.22.23 SB
    4 Mia Edwards 2.36.38 SB

    800m U15 boys SX2

    Position Name Time
    2 Finley Jones 2.12.54 PB

    800m U20 women SX3

    Position Name Time
    2 Almi Nerurkar 2.16.26 PB
    4 Milly Dickinson 2.20.35 SB

    800m senior women SX4

    Position Name Time
    4 Beth Kidger 2.08.36 SB

    800m U17 boys SX5

    Position Name Time
    4 Benjamin Connolly 2.04.19 PB

    800m U20/U23 men SX6

    Position Name Time
    2 Oliver Johnson (U23) 1.56.42 SB
    3 Leo Brewer (U20) 1.57.06 PB

    800m U23 men SX7

    Position Name Time
    1 Archie Davis 1.48.53 PB

     

  • Track and Field

    British Indoor Championships

    Sun 23 Feb 2020 (Emirates Arena)

    Men's 1500m indoor

    Pos Time Name
    Heat 1    
    2 3:50.42 George Mills
    Final    
    1 3:50.69 George Mills

    Women's 1500m indoor

    Pos Time Name
    Heat 2    
    2 4:33.00 Beth Kidger
    Final    
    4 4:22.75 Beth Kidger

  • Track and Field

    World Athletics Indoor Tour

    Wed 19 Feb 2020 (Liévin, France)

    Men's 1500m indoor

    Pos Time Name AG
    5 03:38.95 Charlie Da'Vall Grice SEN

  • Track and Field

    Muller Grand Prix - Senior Men 1500m

    Sat 15 Feb 2020 (Glasgow)

    Pos

    Time

    Name

    6

    3:39.25 (PB)

    George Mills

    7

    3:44.48

    Archie Davis

  • Track and Field

    AIT Grand Prix - Senior Women 3000m

    Wed 12 Feb 2020 (Athlone, Ireland)

    Pos

    Time

    Name

    3

    9:18.53 (PB)

    Beth Kidger

  • Track and Field

    European Masters Stadia Championships

    Sun 15 Sep 2019 (Jesolo, Eraclea, Italy)

    M50 400m

    Pos Time Name
    Heat 3    
    7 63.46 Steve Selby

    M50 800m

    Pos Time Name
    Heat 2    
    8 2:22:25 (PB) Steve Selby

    M55 800m

    Pos Time Name
    Heat 2    
    6 2:28:59 (PB) Phil Grabsky

    M55 5000m

    Pos Time Name
    16 19:46.80 (PB) Phil Grabsky

    M50 half marathon

    Pos Time Name
    231 1:38.00  Andy Bunt

    M60 half marathon

    Pos Time Name
    12 1:33:49  Phil Hampshire (Team Bronze)
    28 1:45:06 Daniel Allen (Team Bronze)

    M65 half marathon

    Pos Time Name
    1 1:26.08  Paul Whelpton (Team Gold)

    W60 800m

    Pos Time Name
    12 3:04.00 Carol Webb

    M35 4x100m relay

    Pos Time Name
    6 50.36.00 Team including Steve Selby

  • Track and Field

    Sussex U13 League Final

    Sun 1 Sep 2019 (K2 Crawley)

    Team score: 142 pts (7th place)

    Boys A 150m

    Pos Time Name
    2 19.91 Joseph Campbell

    Boys B 150m

    Pos Time Name
    7 23.38 Alex Kavouros

    Boys A 600m

    Pos Time Name
    2 1:49.25 Raphael Reed

    Boys B 600m

    Pos Time Name
    1 1:52.85 Matthew Noakes

    Boys A 1000m

    Pos Time Name
    4 3:19.20 Alistair Rhodes-Doyle
         

    Boys B 1000m

    Pos Time Name
    4 3:28.49 Corbin Bailey

    Boys A 75m hurdles

    Pos Time Name
    3 13.97 Alistair Rhodes-Doyle

    Boys A high jump

    Pos Height Name
    8 1.15 Raphael Reed

    Boys A long jump

    Pos Dist Name
    3 4.46 Joseph Campbell

    Boys B long jump

    Pos Dist Name
    2 3.91 Matthew Noakes

    Boys A Shot

    Pos Dist Name
    5 5.01 Thomas Little

    Boys A Discus

    Pos Dist Name
    8 9.39 Alex Kavouras

    Boys A 4x100m

    Pos Time
    3 57.44

    Girls A 150m

    Pos Time Name
    6 57.44 Yuuna Barra

    Girls A 600m

    Pos Time Name
    6 1:57.8 Imogen Read

    Girls A 1000m

    Pos Time Name
    8 3:56.73 May Powell

    Girls A 70m hurdles

    Pos Time Name
    5 13:54 Rosa Howie

     Girls A high jump

    Pos Height Name
    6 1.20 Rosa Howie

    Girls A Long jump

    Pos Dist Name
    4 4.06 Yuuna Barra

    Girls B Long jump

    Pos Dist Name
    3 3.51 Imogen Read

    Girls A Shot putt

    Pos Dist Name
    9 4.35 May Powell

     Girls A Discus

    Pos Dist Name
    4 15.75 Lily Danreuther

    Girls A 4x100m

    Pos Time Name
    8 62.68 Phoenix

     

  • Track and Field

    Sussex U13 League Final inc Sussex 3000m Championships

    Sun 1 Sep 2019 (Crawley)

    U15 boys 3000m

    Pos Time Name
    7 10:45.05 Finley Jones

    U17 women

    Pos Time Name
    4 10:38.30 (PB) Poppy Palmer-Malins

     

41-50 of 443

Per page: