Results_

We need you to tell us if you have a result you would like us to add! Please let us know using the contact form. 

  • Multisport (Tri)

    Eastbourne Aquathlon

    Sun 13 Sep 2020

    Net Pos Race No Name Chip Time Net Cat Pos Gender Net Gender Pos Team Swim Transition Run
    4 236 Alex Garrod 01:01:27 1 Male 4 Brighton Phoenix 00:22:31 00:01:03 00:37:52
    33 231 Barry Blackwell 01:22:17 4 Male 26 Brighton Phoenix 00:34:30 00:02:38 00:45:08

  • Multisport (Tri)

    Bewl Water Swimrun

    Sun 13 Sep 2020 (Bewl Water)

    10km Solo

    Run 1 1800m; Swim 1 440m; Run 2 500m; Swim 2 450m; Run 3 1800m; Swim 3 350m; Run 4 850m; Swim 4 250m; Run 5 850m; Swim 5 350m; Run 6 450m; Swim 6 440m; Run 7 1800m.

    Pos Time Name
    6 1:18:11 Matt Greenall
    8 1:22:04 Austen Hunter

     

  • Track and Field

    BFTTA Open

    Sat 12 Sep 2020 (Dagenham)

    100m Senior Men Heat 3

    Pos Perf Name AG
    1 10.43 PB Toby Harries U23

     

    200m Senior Men Heat 5

    Pos Perf Name AG
    1 21.21 SB Toby Harries U23

  • Track and Field

    Highgate Harriers Middle Distance Open

    Wed 9 Sep 2020 (Parliament Hill)

    3000M Race 6

    Pos Name Cat Time
    2 Leo Brewer U20 08:22.10

  • Track and Field

    Worthing Harriers Open Track Meeting (3)

    Tue 8 Sep 2020 (Worthing)

    1500m Heat 1

    1 Sofia Akilade U15 F 05:13.71
    4 Vincent Pegley U13 M 05:21.17
    5 Ben Power U13 M 05:23.23
    6 Esme Palmer-Malins U15 F 05:28.53
    7 Lewis Wilby U13 M 05:34.51
    10 Jahnvi Choksi U13 F 05:57.41

     

    1500m Heat 2

    1 Raphael Reed U13 M 04:54.48
    7 Aoife Edwards U17 F 05:07.29

     

    1500m Heat 3

    5 Poppy Palmer-Malins U17 F 04:49.86
    8 Milly Dickinson U20 F 05:03.64
    10 Matthew Noakes U15 M 05:05.62

     

    1500m Heat 4

    3 Finley Jones U15 M 04:33.22
    7 Ravi Clark U15 M 04:50.18

     

    1500m Heat 5

    5 Almi Nerurkar U20 F 04:20.86

     

    1500m Heat 6

    1 Atticus Mohapi-Dobouny U20 M 04:06.67
    2 Ben Connolly U17 M 04:07.82

     

    1500m Heat 7

    10 Oliver Johnson U23 M 04:06.75

     

    400m Heat 1

    3 Luca Bigg U20 M 50.03

     

    400m Heat 2

    2 Marley Bigg U17 M 53.27

     

    400m Heat 3

     

    3 Milly Dickinson U20 F 60.77

     

     

     

     

  • Track and Field

    Muller British Championships

    Fri 4 Sep 2020 (Manchester)

    1500 METRES - Men - Final

    Pos Name Time
    1 George MILLS 03:51.39
    5 Archie DAVIS 03:52.60

     

    400 METRES - Men - Final

    3 Toby HARRIES 47

     

    1500 METRES - Women - Final

    11 Beth KIDGER 04:22.11

     

    5000 METRES - Women - Final

    11 Almi NERURKAR 16:21.64 PB


    1500 METRES - Men - Heats - Heat 1

    2 George MILLS 03:48.51

     

    1500 METRES - Men - Heats - Heat 2

    4 Archie DAVIS 03:46.59

     

    400 METRES - Men - Heats - Heat 1

    2 Toby HARRIES 46.67

     

    1500 METRES - Women - Heats - Heat 1

    5 Beth KIDGER 04:19.27

  • Road Race

    Rye 10M and 5M REFORMATTED

    Sun 23 Aug 2020 (REFORMATTED WITH WAVE STARTS)

    10 mile

    Pos Gun Time Name Club Gender Category Race No. Gen. Pos Cat. Pos
    10 01:05:23 Paul Wishart Brighton Phoenix M Male Vet 50 377 10 1
    11 01:05:27 Rachel Gorman Brighton Phoenix F Senior Female 1150 1 1
    12 01:05:34 Bobby Searle Brighton Phoenix F Senior Female 1148 2 2
    13 01:06:04 Paul Whelpton Brighton Phoenix M Male Vet 65 359 11 1
    24 01:10:44 Steve Selby Brighton Phoenix M Male Vet 50 350 20 4
    30 01:14:09 Phil Grabsky Brighton Phoenix M Male Vet 55 330 26 2
    37 01:18:48 Alison Moore Brighton Phoenix F Senior Female 356 6 4
    48 01:21:44 Malcolm Kemp Brighton Phoenix M Male Vet 70 384 42 1
    49 01:21:58 Amy Gamblin Brighton Phoenix F Senior Female 352 7 5
    54 01:24:46 Georgia Flowers Brighton Phoenix F Senior Female 369 10 6
    56 01:24:51 Andrew Haig Brighton Phoenix M Male Vet 75 374 46 1

  • Track and Field

    Wanda Diamond League - BAUHAUS-Galan

    Sun 23 Aug 2020 (Stockholm, Sweden)

    1500 Senior Men

    Pos Time Name
    11 03:41.75 Charlie Da'Vall Grice

  • Track and Field

    MK5km PB Special

    Fri 21 Aug 2020 (Milton Keynes)

    Men's Wave F

    1 Reuben Hoyte 15:11:00 15:09:00 PB

    Men's Wave M

    Pos Name Gun Chip  
    4 Nick Dawson 15:44:00 15:42:00 PB

    Women's Elite Wave B

    7 Tara Bage 17:26:00 17:25:00

  • Track and Field

    Bromley Twilight Meeting

    Fri 21 Aug 2020 (Bromley)

    Female 3000

    Pos Name Cat Cat pos Time  
    6 Almi Nerurakar U20W 1 09:21.34 PB!


    Female 1500

    Pos Name Time  
    2 Beth KIDGER 04:15.22  


    Male 800

    Pos Name Time  
    4 Archie Davis 01:48.51 PB!
    5 George Mills 01:48.63  

     

11-20 of 1764

Per page: