Results_

We need you to tell us if you have a result you would like us to add! Please let us know using the contact form. 

  • Road Race, Sussex Grand Prix

    Bexhill Seafront 5k Series (July)

    Wed 31 Jul 2019 (Bexhill)

    POS NAME CAT M/F CATEGORY GUN TIME CHIP TIME
    1 Simon Heath   M MS 00:15:53 00:15:52
    7 Nick Dawson   M MS 00:17:24 00:17:20
    8 Alastair Carter   M MS 00:17:24 00:17:21
    23 Rachel Gorman 1st Woman F FS 00:18:21 00:18:18
    31 will russell   M MS 00:18:39 00:18:36
    35 Erica Martin 3rd Woman F FV35 00:18:53 00:18:48
    36 Steve Selby   M MV50 00:18:55 00:18:51
    47 Paul Whelpton   M MV65 00:19:40 00:19:36
    50 Lance Bellers   M MV55 00:19:49 00:19:45
    51 Phil Grabsky   M MV55 00:19:52 00:19:49
    54 Amelia Culshaw   F FV45 00:20:00 00:19:54
    90 Caroline Garrett   F FV35 00:21:48 00:21:40
    92 Daniel Allen   M MV60 00:21:54 00:21:37
    93 chris berry   M MV60 00:21:55 00:21:27
    105 Isabel anderson   F FV35 00:22:13 00:22:06
    106 Malcolm Kemp   M MV70 00:22:17 00:22:12
    111 Alison Moore   F FS 00:22:29 00:22:21
    124 Gill Checkley   F FV40 00:22:50 00:22:31
    125 Andrew Haig   M MV70 00:23:00 00:22:55
    170 Tracy Mitchell   F FV55 00:24:48 00:24:37
    199 sarah russell   F FV50 00:26:16 00:26:06

  • Track and Field

    BMC Grand Prix

    Sat 20 Jul 2019 (Eltham)

    Mens 800m

    Pos TIme Name
    A race    
    1 1:49.81 Archie Davis

    Mens 1500m

    Pos Time Name
    A race    
    1 3:43.70  George Mills
    B race    
    5 3:51.73 Declan Neary

    Womens 1500m

    Pos Time Name
    A race    
    2 4:16.96 (PB) Beth Kidger
    B race    
    5 4:39.90 Tara Bage

     

  • Trail

    Wakehurst Willow 8k

    Wed 17 Jul 2019 (Wakehurst)

    Pos Cat Pos Time Name
    45 5 (m45) 37:26 Andrew Neighbour

     

  • Road Race

    Eastbourne Golden Mile and 5k

    Wed 17 Jul 2019 (Eastbourne)

    Junior Mile

    Pos Time Name
    1 (4th overall) 5:04.00 Finley Jones

    5k

    Pos Time Name
    25 23:27 Alison Moore

     

  • Track and Field

    BMC Regional Races

    Wed 17 Jul 2019 (Eltham)

    800m 

    Pos Time Name
    A race    
    6 1:55.6 Dan Stepney
    D race    
    5 2:02.5 (PB) Cassius Hebden
    G race (women)    
    3 2:26.0 (PB) Flora Davis

     

  • Triathlon

    Falmer Tri

    Sun 14 Jul 2019

    Pos. Bibno. Participant Category Gender CatPos. Swim T1 Bike T2 Run Finish Time
    2 4 Jack Donaghy 20-39 m 1 06:22 00:44 0:50:01 00:51 0:20:18 1:18:19
    11 49 Matt Lui 17-19 m 1 08:42 01:28 0:52:51 00:53 0:21:25 1:24:57
    27   Mark Walker 50-59 m 4 07:54 01:04 0:59:26 00:49 0:22:25 1:31:39
    29 30 Alistair Booton 20-39 m 12 07:33 00:59 0:58:26 00:35 0:24:45 1:32:20
    45 84 Andrew Brooks 50-59 m 8 10:54 01:25 1:00:47 00:41 0:23:48 1:37:14
    73 99 Gill Checkley 40-49 f 4 10:36 01:44 1:07:37 00:51 0:26:02 1:46:51
    98 95 Hannah Felton 20-39 f 13 10:21 01:19 1:22:13 00:42 0:30:50 2:04:40
                           

  • Track and Field

    European U23 Championships - Gavle Sweden

    Sun 14 Jul 2019 (Gavle Sweden)

    Event  Position Name Time
    Men's 800m 2 Spencer Thomas 1:49.06
    Men's 200m 4 Toby Harries 21.17

     

  • Road Race

    Ilkley Half Marathon

    Sun 14 Jul 2019 (Ilkley)

    Pos Time Name
    6 1:18:24 (PB) Paul Weir

     

  • Track and Field

    Senior 8 Counties Inter County Match

    Sun 14 Jul 2019 (Ashford)

    100m senior women

    Pos Time Name
    5 12.76 Louisa Saunders

    1500m senior men

    Pos Time Name
    3 3:57.50 Max Pickard
    8 4:13.53 Reuben Hoyte

     

  • Track and Field

    Southern Athletics League Division 3SE

    Sat 13 Jul 2019 (Carshalton)

    400m senior Men A

    Pos Time Name
    3 56.61 Tom Mackman

     

121-130 of 1761

Per page: