Results_
If you have a race result to add here please submit it using the form on the contact us page.
Categories:
Order:
-
Track and Field
Veterans AC 5000m Championship
Wed 21 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Barry Blackwell MV55 5000 19:39.28 12 -
Track and Field
Merck Laufgala
Wed 21 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Charlie Da'Vall Grice MMale 800 1:46.24 5 Archie Davis MSEN 800 1:46.80 7 -
Track and Field
Southern Athletics League Divisions 3 South
Sun 18 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Max Andrews MSEN 400 54.10 2 Madelaine Parmar WU23 800 2:34.18 2 -
Track and Field
England Athletics U20 Championships & U20 Open
Sat 17 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Miles Waterworth MU20 1500 3:47.97 2 Alice Wright WU23 1500 4:23.57 4 Almi Nerurkar WU23 1500 4:31.45 4 Poppy Palmer-Malins WU20 1500 4:31.99 6 Adam Dray MU23 800 1:52.62 4 -
Track and Field
Sussex Under 15 league
Fri 16 Jun 2023
Girls 800m
Name Time Isabella Paulson Jones 2:30.8 Elodie Bell 2:38.1 Tula Wedgbury 2:39.7 Elsa Ollif 2:42.1 Jessica Taylor 2:52.8 Boys 800m
Name Time Jake Pursey 2.14.9 Lewis Wilby 2.19.8 Felix Doyle 2.28.3 Finley Smith 2.28.7 -
Track and Field
Meeting Stanislas
Sun 18 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Ellie Baker WSEN 1500 4:07.04 9 -
Track and Field
PUMA Nitro Next Generation Athletics
Sat 17 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Charlie Da'Vall Grice MMale 800 1:46.22 2 -
Track and Field
BMC Gold Standard Races
Wed 14 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Miles Waterworth MU20 1500 3:44.76 5 Jack Gumm MSEN 1500 3:45.97 7 Archie Davis MSEN 800 1:47.29 3 Hollie Parker WSEN 800 2:08.57 4 -
Track and Field
Worthing Track Night
Tue 13 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Poppy Palmer-Malins WU20 1500 4:36.49 3 Ravi Clark MU20 1500 4:14.56 4 Corbin Bailey MU17 1500 4:34.03 11 Max Andrews MSEN 300 38.39 1 Sofia Akilade WU20 300 44.17 3 Emily Carman WU17 300 44.99 4 Alastair Rhodes Doyle MU17 800 2:06.35 1 Thomas Hutton MU20 800 1:58.18 3 Kevin Lowe MV65 800 2:47.58 5 Emily Carman WU17 800 2:24.16 5 Imogen Read WU17 800 2:28.71 5 Matt Geddes MU20 800 1:58.87 6 Lewis Wilby MU15 800 2:26.20 7 Phil Grabsky MV60 800 2:34.87 7 Nia Simpkins WU20 800 2:16.08 7 Orlando Waghorn MU20 800 2:05.97 7 Matthew Noakes MU17 800 2:12.98 7 Ben Power MU20 800 2:07.07 8 Owen Wallek MU17 800 1:59.57 8 Nigel Herron MV55 800 2:36.57 9 Max Simpson MU17 800 2:16.01 10 Alexander Cheeseman MU17 800 2:19.81 11 -
Track and Field
Folksam Grand Prix
Sun 11 Jun 2023
Name Category Distance Time Position Charlie Da'Vall Grice MMale 1500 3:39.49 6