Results_
If you have a race result to add here please submit it using the form on the contact us page.
Categories:
Order:
-
Multisport (Tri)
Bewl Triathlon
Sat 3 Aug 2019
Overall Pos Firstname Lastname Cat Cat Pos Gender Gender Pos Swim + run to T T1 Bike T2 Run Finish 17 Miles Davidson 45-49M 2 M 16 00:30:07 00:02:26 01:11:36 00:01:35 00:46:38 02:32:21 51 Erica Martin 35-39F 3 F 9 00:35:12 00:02:02 01:23:07 00:01:13 00:44:05 02:45:38 77 Emma Wrightman 35-39F 5 F 11 00:30:16 00:01:37 01:19:42 00:01:20 01:01:10 02:54:03 91 Liz Halliday 55-59F 1 F 16 00:35:21 00:01:56 01:25:41 00:01:38 00:56:39 03:01:12 99 Andrew Brooks 55-59M 6 M 82 00:44:17 00:03:29 01:24:39 00:01:26 00:49:47 03:03:37 112 Natalie Davies 45-49F 3 F 22 00:31:49 00:04:31 01:28:39 00:02:23 01:02:50 03:10:09 141 Hannah Felton 25-29F 5 F 34 00:43:32 00:02:51 01:47:59 00:01:28 01:08:14 03:44:02 -
Road Race, Sussex Grand Prix
Bexhill Seafront 5k Series (July)
Wed 31 Jul 2019
POS NAME CAT M/F CATEGORY GUN TIME CHIP TIME 1 Simon Heath M MS 00:15:53 00:15:52 7 Nick Dawson M MS 00:17:24 00:17:20 8 Alastair Carter M MS 00:17:24 00:17:21 23 Rachel Gorman 1st Woman F FS 00:18:21 00:18:18 31 will russell M MS 00:18:39 00:18:36 35 Erica Martin 3rd Woman F FV35 00:18:53 00:18:48 36 Steve Selby M MV50 00:18:55 00:18:51 47 Paul Whelpton M MV65 00:19:40 00:19:36 50 Lance Bellers M MV55 00:19:49 00:19:45 51 Phil Grabsky M MV55 00:19:52 00:19:49 54 Amelia Culshaw F FV45 00:20:00 00:19:54 90 Caroline Garrett F FV35 00:21:48 00:21:40 92 Daniel Allen M MV60 00:21:54 00:21:37 93 chris berry M MV60 00:21:55 00:21:27 105 Isabel anderson F FV35 00:22:13 00:22:06 106 Malcolm Kemp M MV70 00:22:17 00:22:12 111 Alison Moore F FS 00:22:29 00:22:21 124 Gill Checkley F FV40 00:22:50 00:22:31 125 Andrew Haig M MV70 00:23:00 00:22:55 170 Tracy Mitchell F FV55 00:24:48 00:24:37 199 sarah russell F FV50 00:26:16 00:26:06 -
Track and Field
Brighton Birthday Boys 10000
Thu 1 Aug 2019
Pos Gun Name AG Club SB PB HC 6 34:42.8 Paul Weir PB V35 M 34:42.8 34:42.8 0.6 11 36:10.2 Tom Hooper PB V35 M 36:10.2 36:10.2 1.8 -
Track and Field
BMC Regional Races
Wed 17 Jul 2019
800m
Pos Time Name A race 6 1:55.6 Dan Stepney D race 5 2:02.5 (PB) Cassius Hebden G race (women) 3 2:26.0 (PB) Flora Davis -
Track and Field
BMC Grand Prix
Sat 20 Jul 2019
Mens 800m
Pos TIme Name A race 1 1:49.81 Archie Davis Mens 1500m
Pos Time Name A race 1 3:43.70 George Mills B race 5 3:51.73 Declan Neary Womens 1500m
Pos Time Name A race 2 4:16.96 (PB) Beth Kidger B race 5 4:39.90 Tara Bage -
Road Race
Eastbourne Golden Mile and 5k
Wed 17 Jul 2019
Junior Mile
Pos Time Name 1 (4th overall) 5:04.00 Finley Jones 5k
Pos Time Name 25 23:27 Alison Moore -
Trail
Wakehurst Willow 8k
Wed 17 Jul 2019
Pos Cat Pos Time Name 45 5 (m45) 37:26 Andrew Neighbour -
Track and Field
Southern Athletics League Division 3SE
Sat 13 Jul 2019
400m senior Men A
Pos Time Name 3 56.61 Tom Mackman -
Track and Field
Sussex U13 and Quadkids Champs
Sun 7 Jul 2019
200m U13 boys
Pos Time Name Heat 1 1 26.69 Joseph Campbell 6 33.08 (PB) Thomas Little Heat 3 5 31.56 (PB) Alexandros Kavouras Final 1 26.34 (PB) Joseph Campbell 200m U13 girls
Pos Time Name Heat 1 3 30.44 (PB) Yuuna Barra 15600 U13 boys
Pos Time Name 9 5:15.47 (PB) Corbin Bailey 13 5:22.98 (PB) Vincent Pegley -
Track and Field
Sussex U15 League (East)
Mon 8 Jul 2019
100m U15 boys A
Pos Time Name 4 14.8 Reuben Whitfield 100m U15 boys B
Pos Time Name 4 14.9 (PB) Milo Hampton 100m U15 girls B
Pos Time Name 4 14.4 Isabel Siddle 100m U15 girls non scoring
Pos Time Name 4 14.8 Kitty Kryskiw 1500m U15 boys A
Pos Time Name 2 4:43.4 (PB) Finley Jones 1500m U15 boys B
Pos Time Name 3 5:01.0 James Fonteyn 1500m U15 girls A
Pos Time Name 3 5:14.7 Aoife Edwards 1500m U15 girls B
Pos Time Name 4 5:41.2 Lily Crossman -
Track and Field
Crawley Open Series
Wed 10 Jul 2019
60m U11
Pos Time Name 2 9.66 Harry Siddle -
Track and Field
New Balance ESAA English Schools' Championships
Fri 12 Jul 2019
800m U20 men Heat 1
Pos Time Name 6 1:57.43 Luca Bigg 800m U20 women Heat 2
Pos Time Name 7 2:24.63 Milly Dickinson 1500m U15 men Heat 2
Pos Time Name 9 4:24.00 Benjamin Connolly -
Track and Field
Senior 8 Counties Inter County Match
Sun 14 Jul 2019
100m senior women
Pos Time Name 5 12.76 Louisa Saunders 1500m senior men
Pos Time Name 3 3:57.50 Max Pickard 8 4:13.53 Reuben Hoyte -
Road Race
Ilkley Half Marathon
Sun 14 Jul 2019
Pos Time Name 6 1:18:24 (PB) Paul Weir -
Track and Field
European U23 Championships - Gavle Sweden
Sun 14 Jul 2019
Event Position Name Time Men's 800m 2 Spencer Thomas 1:49.06 Men's 200m 4 Toby Harries 21.17 -
Multisport (Tri)
Falmer Tri
Sun 14 Jul 2019
Pos. Bibno. Participant Category Gender CatPos. Swim T1 Bike T2 Run Finish Time 2 4 Jack Donaghy 20-39 m 1 06:22 00:44 0:50:01 00:51 0:20:18 1:18:19 11 49 Matt Lui 17-19 m 1 08:42 01:28 0:52:51 00:53 0:21:25 1:24:57 27 Mark Walker 50-59 m 4 07:54 01:04 0:59:26 00:49 0:22:25 1:31:39 29 30 Alistair Booton 20-39 m 12 07:33 00:59 0:58:26 00:35 0:24:45 1:32:20 45 84 Andrew Brooks 50-59 m 8 10:54 01:25 1:00:47 00:41 0:23:48 1:37:14 73 99 Gill Checkley 40-49 f 4 10:36 01:44 1:07:37 00:51 0:26:02 1:46:51 98 95 Hannah Felton 20-39 f 13 10:21 01:19 1:22:13 00:42 0:30:50 2:04:40 -
Track and Field
Sussex U13 League (East) tbc
Fri 14 Jun 2019
Boys Results
Race
Position
Name
Time
75m A
3
Reiss Bernard
12.5
75m B
2
Alex Kavouros
12.1
150m A
1
Joseph Campbell
19.7
150m B
3
Thomas Little
23.9
600m A
1
Raphael Reed
1.47.3
600m B
2
Corbin Bailey
1.57.0
1000m A
2
Matthew Noakes
3.16.8
1000m B
1
Vincent Pegley
3.26.8
High Jump
3
Thomas Little
1.20
Long Jump A
1
Joseph Campbell
4.88
Long Jump B
1
Matthew Noakes
3.90
Discus
3
Corbin Bailey
9.52
Relay
1
Raphael Reed, Matthew Noakes, Alex Kavouros, Joseph Cambell
57.4
Non-Scoring 75m
1
3
4
5
6
9
Lewis Wilby
Raffaele Barra
Harry Siddle
Jake Pursey
Bernardo Pratico
Sean Powell
12.2
12.5
12.5
12.9
13.3
13.8
Non-Scoring 600m
2
3
9
11
12
13
14
George Hendricks
Jake Pursey
Sean Powell
Louie Pegley
Emmet Bailey
Archie Maber-Yates
Rafa Coburn
1.55.5
1.57.0
2.05.6
2.06.7
2.15.8
2.17.9
2.18.7
Non-Scoring Long Jump
2
3
4
6
8
9
10
11
12
Alex Kavouros
Lewis Wilby
Reiss Bernard
Bernardo Pratico
Harry Siddle
George Hendricks
Raffaele Barra
Rafa Coburn
Archie Maber-Yates
3.60
3.60
3.59
3.37
3.33
3.17
3.14
2.86
2.36
Girls Results
Race
Position
Name
Time
75m A
2
Lily Danreuther
11.5
75m B
3
Jahnvi Choksi
13.3
150m A
3
Yuuna Barra
23.9
150m B
3
Imogen Read
23.5
600m A
4
Elfin Sandilands
2.04.8
600m B
3
Greta Hunter
2.07.0
1000m A
2
Molly Edwards
3.47.5
1000m B
1
May Powell
3.49.7
70m Hurdles A
2
Elisia Morlen
14.2
70m Hurdles B
2
Rosa Howie
13.5
High Jump A
1
Rosa Howie
1.20
High Jump B
2
Yuuna Barra
1.05
Long Jump A
2
Elisia Morlen
4.01
Long Jump B
2
Yuuna Barra
3.34
Shot Putt A
4
Jahnvi Choksi
4.81
Shot Putt B
2
May Powell
4.73
Discus A
2
Lily Danreuther
15.16
Relay
3
59.7
Non-Scoring 75m
10
14
Matilda Jackson-Huff
Allegra Demaine-Stone
13.1
13.6
Non-Scoring 600m
6
7
8
Thalia Parker
Isabella Paulson-Jones
Ella Lake
2.09.2
2.09..9
2.13.8
Non-Scoring 1000m
1
Imogen Read
3.29.2
Non-Scoring Long Jump
10
12
Greta Hunter
Thalia Parker
3.05
2.73
-
Track and Field
Diamond League Monaco
Thu 11 Jul 2019
Great PB for Charlie beating Steve Ovett's Phoenix club 1500m record (and former world record!)
Rank Name Result 4 Charlie Grice 3.30.58 PB -
Sussex Grand Prix
PHOENIX 10K
Wed 10 Jul 2019
Pos Time Name 5 32:20 Simon Heath 21 35:34 Nick Dawson 25 35:46 Tom Hooper 28 35:57 Chris Cocum 33 36:24 Tom Clewley 35 36:52 Jack Donaghy 36 36:56 Tim Jukes 44 37:20 Matt Lui 69 38:07 Will Russell 72 38:18 Tony Rickwood 83 38:36 Rachel Gorman 88 38:50 Seb Behuret 119 39:45 Tom Holborn 120 39:50 Paul Weir (pacing) 124 40:03 Paul Whelpton 137 40:29 Olle Akesson 157 41:12 Amelia Culshaw 163 41:30 Geoff Manns 182 42:21 Joe Murley 206 43:18 Phil Grabsky 236 44:04 Chris Berry 277 45:28 Caz Garrett 283 45:51 Malcolm Kemp 292 46:20 Daniel Allen 314 47:09 Gina McGeever 325 47:23 Gill Checkley 342 48:07 Andrew Haig 370 49:20 Georgia Flowers 410 50:44 Valentina Avella 460 54:00 Tracy Mitchell 483 55:21 Ella Grabsky 487 55:45 Lydia Felton 490 55:43 Judith Matthews -
Swimming
Palace to Paddle 2.5km swim
Sat 6 Jul 2019
Pos Time Name 57 56:24 Barry Blackwell -
Multisport (Tri)
Hever Castle Duathlon
Sun 7 Jul 2019
Pos Name Total Run 1 Bike Run 2 2 (1st f35) Erica Martin 3:04:42 47:20 1:57:28 18:14 -
Track and Field
Highgate night of the 10,000m PBs
Sat 6 Jul 2019
D race
Pos Time Name 8 30:26.16 (PB) Finn McNally -
Cycling
Maratona dles Dolomites
Sun 7 Jul 2019
138k Mountain race
Pos Time Name 1018 6:43:22 Jim Whitelegg 2461 7:41.12 Tom Naylor -
Multisport (Tri)
Ironman Austria
Sun 7 Jul 2019
Name Pos (cat pos) Swim T1 Bike T2 Run Total Tom Sanderson 1616 (305) 1:33:51 10:08 6:28:05 7:36 4:26:52 12:46:31 -
Multisport (Tri)
Challenge Roth Long Distance Triathlon
Sun 7 Jul 2019
Name Pos Swim T1 Bike T2 Run Total Alex Garrod 261 57:34 2:14 5:18:26 1:29 3:26:02 9:45:42 -
Swimming
Sea Lanes Challenge 3.8km swim
Sat 6 Jul 2019
Pos Time Name 17 51:25 Matt Greenall -
Sussex Grand Prix
Bewl Water 15M
Sun 7 Jul 2019
Pos Time Name 2 1:26:25 Simon Heath 4 (1st m45) 1:34:30 Dave Powell 12 1:39:35 Jonny McCormack 14 1:39:46 Joe Butler 21 1:41:45 Tobias Bremer 28 1:44:54 Austen Hunter 36 (1st m65) 1:45:57 Paul Whelpton 58 1:49:38 Will Russell 94 1:54:47 Cyril Crua 101 1:55:03 Amelia Culshaw 133 1:58:28 Richard Newman 225 2:07:41 Amy Gamblin 251 2:10:33 Tim Woodman 294 2:14:42 Alison Moore 331 2:16:39 Rob Weaver 599 2:45:38 Tracey Mitchell 657 2:57:39 Sarah Russell -
Track and Field
Meeting d'Athlétisme de Marseille
Tue 2 Jul 2019
Men 1500m
Pos Time Name 1 3:34.35 Charlie Grice -
Track and Field
BMC Grand Prix
Sat 29 Jun 2019
Mens 800m A
Pos Time Name 2 1:45.72 Charlie Grice 4 1:46.19 (PB) Spencer Thomas Mens 1500m A
Pos Time Name 3 3:40.30 (PB) Archie Davis 4 3:40.32 (PB) George Mills Womens 1500m A
Pos Time Name 7 4:18.61 Beth Kidger Mens 3000m A
Pos Time Name 9 8:15.10 (PB) Declan Neary -
Road Race
Eastbourne 10k
Sun 30 Jun 2019
Pos Race No Name Chip Time Category Cat Pos Gender Gen Pos Dist Pace 1 371 Calum Upton 00:35:32 Open 1 Male 1 10 16.9 km/h 4 61 Tom Clewley 00:38:13 Open 4 Male 4 10 15.7 km/h 21 331 Amelia Culshaw 00:42:02 45-49 1 Female 4 10 14.2 km/h 34 36 Cat Bounds 00:44:43 Open 5 Female 8 10 13.4 km/h 57 117 Amy Gamblin 00:47:15 Open 9 Female 13 10 12.7 km/h 65 202 Alison Moore 00:48:25 Open 11 Female 16 10 12.4 km/h -
Multisport (Tri)
Worthing Triathlon
Sun 30 Jun 2019
Pos. Participant Category Finish time Swim T1 Cycle T2 Run 1 Jessica Prior (F) 20-24 02:20:53 24:44:00 00:38 01:13:46 00:29 41:16:00 -
Cross Country
Black Cap Handicap
Thu 27 Jun 2019
Name Time Positon Dave Powell 29:55
29.55 Fastest Man 10 Alex Cruttenden 30:34
30.34 1 Daniel Simpkin 31:11
31.11 Handicap Winner 17 Tom Clewley 31:42
31.42 3 Tim Clarke 32:03
32.03 4 Tony Rickwood 32:17
32.17 21 Sean Butchers 32:23
32.23 16 Sebastien Behuret 32:53
32.53 24 Paul Whelpton 34:56
34.56 13 Jim Whitelegg 35:27
35.27 19 Phil Grabsky 35:49
35.49 14 Jon Lamb 35:58
35.58 12 Malcolm Hughes 36:11
36.11 20 Andrew Brooks 37:07
37.07 6 Anna Berry 37:30
37.3 Fastest Woman 7 Andy Bone 37:30
37.3 Supporting 8 Josh Guilmaunt 37:30
37.3 Supporting 15 Richard Thompson 38:06
38.06 18 Chris Berry 39:04
39.04 11 Andy Pumphrey 39.54
39.54 5 Carol Webb 42:21
42.21 25 Amelia Culshaw 43:07
43.07 Accompanied Andrew 26 Andrew Haig 46:07
46.07 Limped home injured 9 Jude Matthews 47:41
47.41 22 Rik Taub 49:29
49.29 23 Ella Grabsky 49:47
49.47 -
Track and Field
England Athletics U20 / U23 Championships
Sat 22 Jun 2019
200 U23 men
Pos Time Name Heat 1 1 21.13 Toby Harries 2 20.75 Toby Harries 800 U23 men
Pos Time Name Heat 1 1 1:50.72 Spencer Thomas 6 1:53.52 Finley Bigg Heat 2 1 1:51.71 George Mills Final 1 1:47.31 Spencer Thomas 2 1:48.70 George Mills 800 U20 men
Pos Time Name Heat 1 4 1:55.51 Luca Bigg 1500 U23 men
Pos Time Name Heat 2 1 3:49.14 Archie Davis 7 3:51.91 Declan Neary Final 3 3:51.51 Archie Davis 11 3:55.96 Declan Neary 1500 U20 women
Pos Time Name Heat 1 3 4:33.35 Almi Nerurkar Final 11 4:38.26 Almi Nerurkar -
Multisport (Tri)
Eastbourne Triathlon
Sat 15 Jun 2019
Pos Race No Name Gun Time Category Cat Pos Gender Gen Pos Swim T1 Cycle KOM Finish 1 Cycle T2 Run KOM Finish 1 Run 44 173 Erica Martin 01:24:46 Under 40 7 Female 10 00:16:20 00:03:30 00:07:40 00:43:08 00:01:15 00:01:45 00:20:32 -
Track and Field
South East Schools Inter-county match
Sat 15 Jun 2019
The Sussex Schools Intermediate girls’ team chalked up one of their best results ever, in the South East Schools Inter-county match at Bexley on Saturday when they won their match against the might of the south east counties.
Our own Millie Dickinson coming second in in the 800m in 2:17.09s who has also been selected to represent Sussex at the English Schools Championships at Birmingham in July.
800m
2
Millie Dickinson Sussex 2:17.09 9 -
Road Race
Weakest Link Relays
Wed 19 Jun 2019
This is the very popular event on Brighton sea front at dukes mound just before the Marina..The relay is four legs of 2.5k and the fifth leg is run with the whole team together.
Great Results Winning both Men and Women Teams
POS TIME TEAM TEAM NAME 1 00:46:22 70 Phoenix Nights 13 00:52:18 73 Phoenix Birds 32 00:56:13 100 Phoenix knights
45 00:58:39 85 O’Vets 82 01:08:58 94 Phoenix Oldies But Goldies 88 01:11:57 62 Phoenix Stars -
Sussex Grand Prix
Heathfield 10K
Sun 23 Jun 2019
Great turnout at Heathfield 10k today. The race forms part of the Sussex Grand Prix.
The rural route follows country lanes around the villages of Cross in Hand and Waldron in Sussex and finishes with a tough hill at the end
We won the Race (Allcomers) Men's Team competition - congrats to Simon, Jonny , Jack and Tony. In terms of individuals Simon and Rachel won the male and female races by whopping margins - Simon by 3 minutes and Rachel by 2 minutes; plus we had two more age category wins (for Malcolm and Paul Whelpton).
Pos Name Net Time Category Cat Pos Gender Gen Pos Pace 1 Simon Heath 00:33:42 Senior Male 1 Male 1 5:26 min/m 6 Jonny McCormack 00:38:14 Senior Male 4 Male 6 6:10 min/m 11 Jack Donaghy 00:39:53 Senior Male 5 Male 11 6:26 min/m 13 Rachel Gorman 00:39:58 Senior Female 1 Female 1 6:27 min/m 17 Tony Rickwood 00:40:31 Male 40-44 5 Male 16 6:32 min/m 20 Paul Whelpton 00:41:09 Male 65-69 1 Male 19 6:38 min/m 22 will russell 00:41:22 Senior Male 10 Male 21 6:40 min/m 25 Alex Bonzi 00:41:45 Male 40-44 7 Male 24 6:44 min/m 37 Steve Selby 00:43:18 Male 50-54 3 Male 33 6:59 min/m 43 Cyril Crua 00:43:59 Male 40-44 14 Male 39 7:06 min/m 45 Amelia Culshaw 00:44:07 Female 45-49 2 Female 5 7:06 min/m 55 Phil Grabsky 00:45:06 Male 55-59 2 Male 45 7:16 min/m 92 Malcolm Kemp 00:48:56 Male 70-74 1 Male 78 7:54 min/m 102 Georgia Flowers 00:50:08 Senior Female 8 Female 19 8:06 min/m 112 Andrew Haig 00:51:30 Male 70-74 2 Male 89 8:19 min/m 129 Gill Checkley 00:52:49 Female 40-44 4 Female 31 8:32 min/m 136 Alison Moore 00:53:15 Senior Female 12 Female 35 8:36 min/m 139 Elizabeth Halliday 00:53:27 Female 55-59 5 Female 36 8:38 min/m 217 sarah russell 01:01:38 Female 50-54 13 Female 83 9:57 min/m -
Track and Field
Golden Spike Ostrava
Thu 20 Jun 2019
Men mile
Pos Time Name 1 3:56.95 Charlie Grice -
Track and Field
Adrian Martinez Classic
Thu 13 Jun 2019
Mile men
Pos Time Name 1 3:54.77 Charlie Grice -
Track and Field
Athletica Genève
Sat 15 Jun 2019
Men 1500m
Pos Time Name 3 3:43.74 Archie Davis -
Track and Field
Crawley Open
Wed 5 Jun 2019
100 SX 3
Pos Time Name 2 12.75 (PB) Max Andrews -
Track and Field
British Athletics League Division Premiership
Sun 9 Jun 2019
1500 Senior Men A
Pos TIme Name 6 3:52.85 Declan Neary -
Track and Field
Next Generation Athletics
Sat 15 Jun 2019
800m A race
Pos Time Name 2 1:47.32 Spencer Thomas 5 1:48.52 George Mills -
Track and Field
Sussex Schools Champs (Year 8 upwards)
Sat 8 Jun 2019
400 U17 men
Pos Time Name 5 57.28 (PB) Joe Checkley -
Track and Field
Sussex U15 League (East)
Wed 5 Jun 2019
100m U15 A Boys
Pos Time Name 4 14.8 Reuben Whitfield 100m U15 A Girls
Pos Time Name 3 13.9 Grace Wheeler 100m U15 B Boys
Pos Time Name 3 14.0 Isabel Siddle 100m U15 women non scoring
Pos Time Name 6 17.4 Freya Thorp -
Track and Field
Sussex Schools Champs
Sat 8 Jun 2019
400 U17M
5 57.28 Joe Checkley PB
800 U20M
2 1:55.08 Luca Bigg PB
800 U17M
8 2:10.95 Cassius Hebden
800 U15M
1 2:10.62 Marley Bigg
800 U17W
1 2:18.63 Milly Dickinson
4 2:29.14 Flora Davis
1500 U17M
7 4:42.28 Eddie Harrison
1500 U15M
1 4:28.92 Benjamin Connolly
1500 U17W
3 5:19.07 Mia Edwards
1500 U15W
8 5:28.42 Aoife Edwards
3000 U20M
2 8:59.09 Leo Brewer -
Track and Field
Portland Track Festival - High Performance
Sun 9 Jun 2019
Men 800m
Pos Time Name 2 1:46.47 Charlie Grice -
Multisport (Tri)
Mid Sussex Triathlon
Sun 9 Jun 2019
Position Name Swim Bike Run Overall 17 Matthew Lui 00:07:58 00:46:06 00:18:09 01:12:13 30 Geoff Manns 00:07:19 00:47:30 00:20:12 01:15:01 32 Mark Walker 00:07:09 00:48:53 00:19:24 01:15:26 36 Roland Harrington 00:07:26 00:47:44 00:21:46 01:16:56 72 Andrew Brooks 00:10:42 00:52:02 00:20:49 01:23:33 -
Multisport (Tri)
British Triathlon Standard Distance Age-Group Triathlon Championships
Sun 9 Jun 2019
Age category British Champs
Pos Cat Pos Name Swim T1 Bike T2 Run Total 502 10 (w55) Liz Halliday 29:55 7:43 1:20:39 3:17 49:55 2:51:27 Open race standard distance
Pos Cat Pos Name Swim T1 Bike T2 Run Total 111 1 (f20) Jess Prior 22:04 5:09 1:07:28 2:20 40:47 2:17:46 -
Track and Field
SEAA U20/Senior Champs
Sat 1 Jun 2019
200m men
Pos Time Name Heat 4 1 20.92 Toby Harries