Results_

We need you to tell us if you have a result you would like us to add! Please let us know using the contact form. 

  • Track and Field

    Loughborough International

    Sun 23 May 2021 (Loughborough)

    3000 Sen. Women

    Pos Perf Name
    1 9:21.02 Beth Kidger

     

    Guest Men 200m- Race1

    Pos Perf Name
    2 21.1 Toby Harries

  • Track and Field

    Muller Grand Prix Gateshead

    Sun 23 May 2021 (Gateshead)

    1500 SM

    Pos Perf Name AG
    6 3:41.66 Archie Davis SEN
    7 3:42.70 George Mills U23

  • Track and Field

    London Hurdles and Middle Distance Open

    Sat 22 May 2021 (Norman Park)

    800m - Heat 3 of 15 

    Rank Name Cat Gen Result
    5 Steve Atkinson M50 M 02:08.62

     

    800m - Heat 5 of 15

    Rank Name Cat Gen Result
    6 Milly Dickinson U20 F 02:16.76

     

    800m - Heat 10 of 15

    Rank Name Cat Gen Result
    3 Sofia Akilade U17 F 02:24.62

     

    800m - Heat 12 of 15

    Rank Name Cat Gen Result
    4 Imogen Read U15 F 02:31.75
    6 Aoife Edwards U17 F 02:34.57
    8 Jahnvi Choksi U15 F 02:47.60

     

    1500m - Heat 1 of 9

    Rank Name Cat Gen Result
    9 Benjamin Connolly U17 M 04:11.77

     

    1500m - Heat 3 of 9

    Rank Name Cat Gen Result
    6 Finley Jones U17 M 04:27.68

     

    1500m - Heat 5 of 9

    Rank Name Cat Gen Result
    2 Matthew Noakes U15 M 04:32.66
    12 Raphael Reed U15 M 04:49.68

  • Track and Field

    Sussex Festival of Athletics

    Sat 8 May 2021 (K2, Crawley)

    1500 Race 1

    2

    U15G

    Jahnvi Choksi

    05:36.28

    5

    U13G

    Thalia Parker

    05:45.03

    1500 Race 3

    1

    U17W

    Aoife Edwards

    05:11.22

    11

    U15G

    Amelia Parker

    06:01.92

    1500 Race 4

    12

    U15B

    Luke Bailey

    05:25.30

     

    1500 Race 5

    1

    U15B

    Raphael Reed

    04:40.66

    4

    U15B

    Henry Stenning

    04:49.75

    6

    U17W

    Olivia Breed

    05:07.85

    7

    U15B

    Corbin Bailey

    05:10.33

    8

    U15B

    VIncent Pegley

    05:21.85

    9

    U20W

    Mia Edwards

    05:39.29

     

    1500 Race 6

    6

    U17M

    Ravi Clark

    04:46.93

     

    1500 Race 7

    2

    U17M

    Finley Jones

    04:35.07

    3

    U15B

    Owen Wallek

    04:38.79

    5

    U15B

    Matthew Noakes

    04:40.50

     

    1500 Race 8

    1

    U20M

    Liam Dunne

    04:09.73

     

    100 Female Race 4

    4

    U13G

    Isabella Paulson-Jones

    15.15

     

    100 Female Race 5

    5

    U13G

    Jessica Taylor

    16.70

     

    300 Race 1

    4

    U17M

    Finley Jones

    43.72

     

    800 Race 2

    6

    U13G

    Isabella Paulson-Jones

    02:55.84

    8

    U13G

    Jessica Taylor

    03:11.17

     

    800 Race 3

    1

    U13B

    Lewis Wilby

    02:34.73

    2

    U15G

    Molly Edwards

    02:35.61

     

    800 Race 6

    4

    U15G

    Imogen Read

    02:37.13

     

    800 Race 7

    2

    U15B

    Max Simpson

    02:27.92

    6

    U17W

    Sofia Akilade

    02:32.74

    8

    SM

    Phil Grabsky

    02:35.90

     

    800 Race 9

    4

    U20W

    Milly Dickinson

    02:24.03

     

    800 Race 11

    3

    U17M

    Marley Bigg

    02:02.82

     

     

     

  • Track and Field

    BMC Grand Prix

    Sat 8 May 2021 (Stretford)

    Phoenix 5000m women's record for Beth Kidger! Read more

    Womens 5000m A

    Pos Time Name  
    2 15:53.60 Beth Kidger PB

     

    Mens 800m A

    Pos Time Name
    1 01:46.65 Archie Davis

     

    Mens 800m D

    Pos Time Name
    3 01:50.56 Luca Bigg

     

     

  • Track and Field

    Worthing Open

    Sun 2 May 2021

    3000m Heat 1 of 2

    Rank Name Cat Gen Result
    3 Finn Mcnally Sen M 08:28.92
    9 Beth Kidger Sen F 09:14.72

    800m - Heat 1 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    4 Molly Edwards U15 F 02:34.93

    800m - Heat 2 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    5 Esme Palmer-Malins U15 F 02:32.24

    800m – Heat 4 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    3 Sofia Akilade U17 F 02:28.03

    800m – Heat 5 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    2 Matthew Noakes U15 M 02:15.56
    9 Imogen Read U15 F 02:36.04

    800m – Heat 7 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    2 Finley Jones U17 M 02:11.89
    5 Orlando Waghorn U20 M 02:16.62

    800m – Heat 9 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    8 Steve Atkinson V50 M 02:09.24

    800m – Heat 10 of 10

    Rank Name Cat Gen Result
    1 Archie Davis U23 M 01:47.26
    2 Luca Bigg U23 M 01:51.33
    6 Liam Dunne U20 M 02:01.15

    300m - Heat 4 of 5

    Rank Name Cat Gen Result
    3 Imogen Read U15 F 48.46

    400m M - Heat 1 of 4

    Rank Name Cat Gen Result
    1 Toby Harries U23 M 47.76

    1500m - Heat 1 of 5

    Rank Name Cat Gen Result
    6 Leo Brewer U20 M 04:04.56

    1500m - Heat 5 of 5

    Rank Name Cat Gen Result
    6 Thalia Parker U15 F 05:34.45

  • Track and Field

    The Opener

    Sun 18 Apr 2021 (Worthing)

    300 SW 1
    Pos Perf Name   AG  
    3 48.08 Imogen Read PB U15 W

     

    600 SM 1
    Pos Perf Name   AG  
    3 1:39.35 Orlando Waghorn PB U20 M

     

    600 SM 3
    Pos Perf Name   AG  
    1 1:21.45 Luca Bigg PB U23 M

     

    600 SW 1
    Pos Perf Name   AG  
    2 1:48.91 Imogen Read PB U15 W

     

    600 SW 2
    Pos Perf Name  
    6 1:52.69 Esme Palmer-Malins PB

     

    600 SW 3
    Pos Perf Name   AG  
    4 1:46.03 Sofia Akilade PB U17 W
    7 1:51.72 Jahnvi Choksi PB U15 W

     

    600 SW 4
    Pos Perf Name   AG  
    3 1:39.22 Milly Dickinson PB U20 W

     

    Mile SM 1
    Pos Perf Name   AG  
    2 5:12.95 Toby Benham PB SEN M
    3 5:13.37 Matthew Noakes PB U15 M
    5 5:24.72 Steven Selby PB V50 M
    8 5:40.19 Phil Grabsky PB V55 M

     

    Mile SM 2
    Pos Perf Name   AG  
    1 4:55.76 Finley Jones PB U17 M
    5 5:05.58 Ravi Clark PB U17 M

     

    Mile SM 3
    Pos Perf Name   AG  
    8 4:55.11 Steve Atkinson PB V50 M
    9 4:56.03 Paul Weir SB V35 M
    10 4:57.57 Adrian Haines SB V50 M
    12 5:23.40 Raphael Reed PB U15 M

     

    Mile SW 2
    Pos Perf Name   AG  
    9 5:54.06 Madelaine Parmar PB U20 W

     

    3000 SX 1
    Pos Perf Name   AG  
    1 8:27.26 Finn McNally PB SEN M

     

    3000 SX 3
    Pos Perf Name   AG  
    2 9:39.44 Owen Wallek PB U15 M
    3 9:55.62 Sean Parker-Harding SB SEN M

     

     

     

     

  • Track and Field

    Comeback 5000

    Wed 31 Mar 2021 (Battersea Park)

    Eight 5000m races

    Race Name Position Time
    5000 SX5 Nicholas Dawson 10 15:32.56 PB
    5000 SX8 Tara Bage 8 16:53.44 PB

     

  • Track and Field

    European Indoor Championships

    Thu 4 Mar 2021 (Torun, Poland)

    European Indoor Championships Torun, Poland

    Event Name Position Time
    1500 Senior Men Heat 4 Archie Davis 6  3:41.40 SB

    Full Results

  • Track and Field

    New Balance Indoor Grand Prix

    Sun 14 Feb 2021 (New York, USA)

    1000M British indoor record for Charlie Grice! Read more

    Name Pos Time  
    Charlie  Da’Vall Grice 3 2:17.20 PB  NR

     

21-30 of 445

Per page: